رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سلماس:توزیع ۱۰هزار اصله نهال مختلف همزمان با هفته منابع طبیعی در سلماس

دسته: آخرین اخبار , اجتماعی , ارسالی دانا , پیشنهاد سردبیر , خبر جدید , خبر ویژه , شهرستان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۶
توزیع ۱۰هزار اصله نهال مختلف همزمان با هفته منابع طبیعی در سلماس

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سلماس از توزیع 10هزار اصله نهال مختلف همزمان با هفته منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.

بهروز عظیمی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرپیام؛ با تشریح برنامه های گرامیداشت هفته منابع طبیعی در سلماس افزود: هفته منابع طبیعی با شعار “منابع طبیعی با مردم برای مردم” و با برنامه هایی همچون بازدید از پروژه های منابع طبیعی، برگزاری جلسات آموزشی در رابطه با منابع طبیعی، جنگل کاری پنج هکتار از اراضی شهرستان و بازدید از طرح ملی مبارزه با ریزگردهای دریاچه ارومیه برگزار خواهد شد.

عظیمی با اشاره به توزیع ۱۰ هزار اصله نهال در این هفته میان مردم سلماس بیان کرد: این نهال ها شامل درختان مثمر از جمله سنجد، آلوچه وحشی، آلبالوی وحشی و درختان غیرمثمر سرو نقره ای و سرو خمره ای است که در این هفته غرس خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه نقاشی و عکس منابع طبیعی دانش آموزان سلماس در این هفته افزود: فرهنگ سازی ماقبت از منابع طبیعی و درختان توسط دانش آموزان بعنوان نسل آینده کشور از جمله اهداف برگزاری این طرح در بین دانش آموزان می باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سلماس خاطرنشان کرد: سلماس با دارا بودن بیش از ۲۰۰ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی نیاز به توجه ویژه به مراتع و منابع طبیعی دارد و شهروندان عزیز باید نسبت به حفاظت از درختان و سرمایه های طبیعی شهرستان کوشا باشند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها: