سرپرست جمعیت هلال احمر سلماس خبر داد:ارزیابی آمادگی امدادی دانش آموزان سلماسی در قالب المپیاد آماده دادرس

دسته: آخرین اخبار , اجتماعی , ارسالی دانا , پیشنهاد سردبیر , خبر جدید , خبر ویژه , شهرستان
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
ارزیابی آمادگی امدادی دانش آموزان سلماسی در قالب المپیاد آماده دادرس

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سلماس گفت: 200 نفر از دانش اموزان سلماسی با شرکت در ششمین دوره المپیاد آماده مدارس این شهرستان آمادگی امدادی خود را برای مقابله با حوادث احتمالی به نمایش گذاشتند.

مهدی رضایی گلعذانی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرپیام؛ گفت: مرحله شهرستانی ششمین دوره المپیاد آماده دادرس با شرکت حدود ۲۰۰ نفر از دانش آموزان ۱۴ مدرسه از سطح این شهرستان برگزار شد.

رضایی بیان کرد: دانش آموزان شرکت کننده در این المپیاد امدادی تحت نظر ۱۰ داور در دو بخش کتبی و عملی در قسمت های حمل مصدوم، پناهگیری و خروج ایمن و آزمون احیای قلبی و ریوی به رقابت پرداختند.

وی با تاکید بر اهمیت یادگیری مهارت کمک های اولیه توسط همه افراد جامعه افزود :المپیاد آماده مرحله عملیاتی و اجرایی ، مهارت‌های امدادی است که دانش آموزان هلال احمری در قالب طرح دادرس طی یک آموزش هشت ساعته توسط مربیان این طرح فرا گرفته اند .

سرپرست جمعیت هلال احمر سلماس افزود : در این دوره تلاش کردیم تا در هنگام برگزاری مسابقات از فرصت آموزش مجدد برای اعضای تیم های دادرس استفاده کنیم تا این افراد بتوانند با یادگیری کامل مهارت های امدادی در هنگام حوادث و بلایا مفید ومؤثر عمل کرده و سایر اعضای خانواده خود را نیز آموزش دهند.

لیلا شکورزاده رییس اداره دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی نیز در بازدید از روند برگزاری مرحله شهرستانی این المپیاد در سلماس  با تقدیر از برگزاری مطلوب این المپیاد در این شهرستان تصریح کرد: حضور فعال و مشتاقانه دانش آموزان مدارس سلماس و ارائه آموزش های کیفی به آنان در جهت برگزاری این المپیاد از جمله مزایای برگزاری این المپیاد در این شهرستان بود و دانش آموزان از سطح اطلاعات علمی و عملی خوبی برای شرکت در این المپیاد برخوردار بودند.

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها: