کلنگ زنی احداث ۶مدرسه در سلماس به همت بنیاد علوی در دهه فجر۹۶

دسته: آخرین اخبار , اجتماعی , ارسالی دانا , خبر جدید , خبر ویژه , شهرستان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
کلنگ زنی احداث ۶مدرسه در سلماس به همت بنیاد علوی در دهه فجر۹۶

رییس اداره آموزش و پرورش سلماس گفت: همزمان با دهه فجر احداث 6 مدرسه توسط بنیاد علوی در این شهرستان کلنگ زنی می شود.

رسول موسی زاده در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرپیام؛ با تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، با اشاره به نیاز شدید سلماس به افزایش فضاهای آموزشی اظهار کرد: در همین راستا ۶ مدرسه شامل۳ کلاسه روستای مغول ، ۴ کلاسه روستای شیره کی ، ۲ کلاسه روسظتای عیان، ۲ کلاسه روستای همت آباد ، ۶ کلاسه روستای زاویه جیک و نیز ۵ کلاسه منور تازه شهر در دهه فجر ۹۶ به همت بنیاد علوی کلنگ زنی می شود.

موسی زاده بیان کرد: ۳۱ کلاس درس و ۳هزار و ۴۸۷ مترمربع با احداث و بهره برداری از این مدارس به مجموع فضاهای آموزشی شهرستان اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به بهره برداری از مدرسه ۹ کلاسه علوی روستای مغانجوق سلماس در دهه فجر ۹۶ تصریح کرد: برای احداث این مدرسه یک میلیارد وششصد میلیون تومان اعتبار هزینه شده است و شامل سکلت بتون آرمه با زیر بنای ۹۴۰ متر مربع و۴۳ متر مربع سبتیک و ۵۹ متر مربع سرایداری، همچنین ۲۷۵ متر طول دیوار کشی  و ۳۰۰۰ متر مربع محوطه سازی با قرارداد ۹ ماهه می باشد.

موسی زاده تصریح کرد: علیرغم مشاکرت فعال مجمع خیرین مدرسه ساز، ‌بنیاد علوی و دولت در احداث مدارس در شهرستان، به ایجاد فضاهای آموزشی جدید در سلماس نیاز مبرم داشته و تقاضا داریم مسئولین محترم در خصوص تکمیل این پروژه ها و افزایش سرانه فضای آموزشی شهرستان اقدامات لازم را به انجام رسانند.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها: