آغازبکار چهارمین ايستگاه متمرکز كمي سازي مقدار گردوغبار آزادشده از حاشيه غربی درياچه اروميه در چوبانلوی سلماس

دسته: آخرین اخبار , اجتماعی , ارسالی دانا , پیشنهاد سردبیر , خبر جدید , خبر ویژه , شهرستان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
آغازبکار چهارمین ايستگاه متمرکز كمي سازي مقدار گردوغبار آزادشده از حاشيه غربی درياچه اروميه در چوبانلوی سلماس

مدیر اجرایی پروژه های احیای دریاچه ارومیه در اداره کل منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: ايستگاه منحصربفرد كمي سازي مقدار آزادسازي گردوغبار ناشي از حاشيه درياچه اروميه در چوبانلوی سلماس آغاز بکار کرد.

مجید موسی زاده در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرپیام؛  گفت: همزمان با دهه فجر ايستگاه كمي سازي مقدار آزادسازي گردوغبار ناشي از حاشيه درياچه اروميه در چوبانلوی سلماس به بهره برداری رسید.

موسی زاده اظهار کرد: ایستگاه چوبانلوی سلماس چهارمین ایستگاه سنجش متمرکز اذربایجان غربی بوده و تلفیقی از سه ایستگاه سنجش گردوغبار منحصربفرد در آمریکا، چین و ریگان کرمان است که به صورت تجمیع شده قادر است تمامی اطلاعات مورد نیاز از این سه ایستگاه را در اختیار ما بگذارد.

وی افزود: این ایستگاه میزان فرسایش بادی و میزان آزادسازی گردوغبار را در سطح حاشیه دریاچه ارومیه بصورت کمی و عددی محاسبه کرده و قادر خواهیم بود از فعال شدن کانونهای این گردوغبارها در ماه های مختلف سال و شعاع محیط تحت تاثیر قرارگرفته از این گردوغبارها ونیز خطرات اکولوژیکی آن اطلاعات جامعی داشته باشیم.

مدیر اجرایی پروژه های احیای دریاچه ارومیه در اداره کل منابع طبیعی آذربایجان غربی با اشاره به صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای احداث این ایستگاه، تصریح کرد: در مجموع ۳میلیارد ریال برای احداث ۴ ایستگاه سنجش متمرکز و ۷۹ ایستگاه پراکنده در کل حاشیه غربی دریاچه ارومیه اعتبار هزینه شده است.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸
برچسب ها: