مذاکره با اتحادیه عرب بدون هیچ پیش شرط از سوی آنها قابل بررسی است

دسته: آخرین اخبار , اجتماعی , خبر جدید , خبر ویژه , گزارش و گفتگو
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۲ آذر ۱۳۹۶
مذاکره با اتحادیه عرب بدون هیچ پیش شرط از سوی آنها قابل بررسی است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است قدرتمندی ایران در منطقه باعث شده اتحادیه عرب نیز به اهمیت حضور ایران در تحولات و معادلات منطقه پی ببرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرپیام؛

 شهروز برزگر کلشانی گفت:با اشاره به تصمیم اتحادیه عرب برای مذاکره با ایران جهت ایجاد ثبات در منطقه گفت:دبیرکل اتحادیه عرب ضمن ارائه این پیشنهاد،‌ خواستار حذف برخی اقدامات از سوی ایران شده است در حالی که آنها در جایگاهی نیستند که برای ایران پیش شرط تعیین کنند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ایران یکی از قدرتمندترین کشورها بوده از این رو کشورهای حاشیه خلیج فارس و اتحادیه عرب به این نتیجه رسیده اند که برای ایجاد صلح پایدار و ماندگاری در منطقه نباید سمت اسرائیل و آمریکا بروند.

وی افزود: مذاکرات با اعراب می تواند در آینده منطقه خاورمیانه مفید باشد البته تنها در صورتی این اتفاق می افتد که دست کشورهای غربی نیز از منطقه کوتاه شود.

برزگر کلشانی درباره اراده اتحادیه عرب در مذاکره با ایران اظهار داشت: زمانی که دبیرکل اتحادیه عرب این موضوع را مطرح می کند علیرغم کارشکنی هایی که همواره صورت داده اند،‌ نمی توان آن را نادیده گرفت به خصوص که علت اصلی این پیشنهاد نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی در منطقه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی مذاکره با اتحادیه عرب را بدون هیچ پیش شرطی ازسوی آنها می پذیرد، خاطرنشان کرد: قرار نیست جمهوری اسلامی برای حضور در مذاکره با اتحادیه عرب شروط آنها را بپذیرد چرا که اهداف نظام ما در حوزه سیاست داخلی و خارجی مشخص است.

پایان پیام/

 منبع:خانه ملت

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴
برچسب ها: