دهه هفتادی‌هایی که دنیاپرستی ۷۰ ساله‌ها را ندارند

دسته: آخرین اخبار , اجتماعی , چند رسانه ای , خبر جدید , خبر ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۱ شهریور ۱۳۹۶
دهه هفتادی‌هایی که دنیاپرستی ۷۰ ساله‌ها را ندارند

در همین ایران‌مان کسانی هستند که برغم سن کم‌شان و مشهور بودن به دهه هفتادی اما از میدان مبارزه با داعش سر درمی‌‌آورند در حالی که داخل کشورمان برخی 70 ساله‌‍‌ها برای مطامع سیاسی به اعتصاب غذا دست می‌زنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرپیام؛

 در هر گوشه از کشور خبری است، روزی افتتاح‌های هفته دولت سر وصدا به پا می‌کند و روز دیگر آمریکا و ادعاهای همیشگی‌اش و پس از آن اعتصاب غذای کله گنجشکی فردی؛ در میان این همه هیاهو اما کودکانی هستند که به کار خویش مشغول هستند و فریب فضاسازی رسانه‌ها را نمی‌خورند، آری کودکانی که هنوز باور نداریم که بزرگ شده اند، بزرگ‌تر از خیلی‌ها.

کودکان دهه ۷۰ که امروز سر از سوریه درمی‌آورند و سر می‌دهند بدون هیچ ادعا و سهم‌خواهی همان کودکانی که اگر حرفی بزنند می‌گویند ده‌ها نشان بوی شیر می‌دهد،کودکانی که امام را ندیده‌اند اما با جان و دل سخنان امام عصرشان را شنوا هستند همان کودکان دیروز امروز شیرمردان و شیرزنان میدان نبرد جنگ نرم و سرد و سخت شده‌اند و با تمام وجود از تمامیت ارضی و حیثیتی این مرز و بوم دفاع می‌کنند اما هنوز خیلی‌ها دهه هفتادی‌ها را کودک می‌شمارند و جدی به حساب نمی‌آورند اما اینان فارغ از دنیاپرستی ۷۰ ساله‌ها پا به عرصه تلاش گذاشته‌اند و هر کدام در عرصه‌ای مشغول هستند.

گروه‌های دانشجویی جهادی که سیل مشتاقان را در طول سال به مناطق محروم پیش می‌برد و در راستای محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کنند، نمونه‌ای از هزاران کار این جوانان است، فعالیتی همه جانبه، از فعالیت‌های عمرانی و پزشکی تا فرهنگی و آموزشی.

چه‌بسا این کودکان بیشتر از مردپنداران حرف امام‌شان را درک کرده‌اند و آتش به اختیار شده‌اند و هر کجا که کمبودی مشاهده می‌کنند خود را شتابان به آنجا می‌رساند چه آن مکان سوریه و عراق باشد و چه روستایی دورافتاده در نقطه‌ای کور از کشورمان.

برای‌شان مهم نیست که دور طرح و خانه‌ای که ساخته‌اند روبان بپیچند و مسئولی آن را بِبُرد همین که لبخندی بر لبان صاحب آن خانه و اعضای آن می‌نشیند برایشان شیرین‌تر از هر شهدی است، برای‌شان مهم نیست که رسانه‌ها اعلام دارند که فلان کا را اینان انجام داده‌اند و در کارنامه‌شان ثبت شود،گویا کارنامه خویش را فقط نزد خدا و امام زمان‌شان ارائه خواهند کرد.

در این روزهای اخیر خبر شهادت دو جهادگر و مجروحیت تعدادی که شاید حتی در دانشگاه خود نیز معروف و مشهور نبودند جای بس تامل دارد.

این روزها که خبر از سوریه و عراق می‌رسد و جوانان ایرانی برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) جان بر کف می‌دوند جای بسی تفکر دارد، این کودکان مردتر از هزاران مرد هستند که از ترس نگاه چپ کدخدا تا کمر خم نمی‌شوند این کودکان بزرگ شده در زمان صلح هستند اما ثابت کرده‌اند که مرد میدان نبردهای بس بزرگ اند، تحریم‌ها را شکستند تا ثابت کنند که جوان ایرانی فراتر از یک آشپز است که توانایی‌اش محدود به آبگوشت بزباش باشد.

این روزها دهه هفتادی‌ها با مردان پرمدعای ۷۰ ساله رقابت می‌کنند این کودکان به سوی خدا و به سوی خدمت، و آن مردان به دنبال میز و صندلی و نام و نشان می‌دوند، حال تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل.

———————–

به قلم؛ دنیا منتظر

———————-

انتهای پیام/

منبع:فارس


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶
برچسب ها: