مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان:پرونده تخلف انتخاباتی برخی مسئولان استانی مفتوح است

دسته: آخرین اخبار , اجتماعی , پیشنهاد سردبیر , خبر ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۴ تیر ۱۳۹۶
پرونده تخلف انتخاباتی برخی مسئولان استانی مفتوح است

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات آذربایجان غربی گفت: پرونده تخلفاتی انتخاباتی تعدادی از مسئولان استانی مفتوح و در حال رسیدگی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرپیام؛ قنبر کریم‌نژاد، مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات آذربایجان غربی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه سلماس اظهار کرد: از مهمترین وظایف شورای محترم نگهبان علاوه بر تطبیق قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی با شرع مقدس اسلام و قانون اساسی نظارت بر انتخابات‌های مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و ریاست جمهوری است و شورای نگهبان مسولیتی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ندارد.

وی افزود: وظیفه نظارتی دفاتر نظارت بر انتخابات در استان وشهرستان‌ها با یک انتخابات پایان نیافته بلکه تا انتخابات بعدی در حال رصد فعالان انتخاباتی هستند و برای انجام وظیفه ذاتی انتخاباتی در جهت بررسی صلاحیت‌ها در حال فعالیت هستند..

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات آذربایجان غربی تصریح کرد: پرونده تخلفاتی انتخاباتی تعدادی از مسئولان در کشور و تعدادی از فرمانداران و مدیران کل و رؤسای ادارات حتی در این استان باز بوده و در قوه قضاییه در حال رسیدگی است.

کریم نژاد در ادامه گفت: وظیفه نظارتی دفاتر نظارت بر انتخابات در استان وشهرستان‌ها با یک انتخابات پایان نیافته بلکه تا انتخابات بعدی در حال رصد فعالان انتخاباتی هستند و برای انجام وظیفه ذاتی انتخاباتی در جهت بررسی صلاحیت‌ها در حال فعالیت هستند..

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: کسانی که با وجودشورای نگهبان مخالفت میکنند عملا مخالفت با قانون اساسی دارند.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه سلماس نیز در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:  شورای نگهبان در کارنامه نطارتی اش بیش از ۴۰ انتخابات موفق و شفاف دارد و تضعیف این نهاد به هیچ وجهی جایز نیست زیرا حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام ما برعهده این شوراست.

انتهای پیام/

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها: